Haber

Bodrum’da Deniz Tabanı Temizliği Sürüyor

Bodrum Belediyesi’nin “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlattığı deniz dibi temizliği Yalıkavak Mahallesi İskelesi’nde devam etti.

Bodrum’da koyları çöplüklerden arındırmak amacıyla başlatılan deniz tabanı temizliğinin bu yılki üçüncü durağı Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi oldu.

Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü organizasyonunda gönüllü dalış ekibiyle birlikte gerçekleştirilen deniz dibi temizliğinde, İnsansız Deniz Yüzeyi Temizleme Aracı kullanılarak deniz yüzeyi de temizlendi. Etkinliğe ilgili birim personeli, gönüllü dalış ekibi ve Yalıkavak Muhtarı Ali Çınar katıldı.

Yaklaşık 2 saat süren Yalıkavak İskelesi’nde deniz tabanı temiz; 122 kilogram cam, 32 kilogram plastik, 74 kilogram metal, 196 kilogram otomobil lastiği ve 23 kilogram diğer atık olmak üzere toplam 447 kilogram atık bertaraf edildi. Atık maddeler gruplara ayrılarak Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Toplama Merkezine götürüldü.

Çevre bilincini yaymak ve toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Gümüşlük Mahallesi’nde temizlik 9 Ağustos Çarşamba günü devam edecek. Deniz tabanının saflığı ile kıyıları ve denizleri temiz ve canlı tutmak; Yörenin doğal güzelliklerinin bozulmadan gelecek nesillere aktarılması amaçlanmaktadır.

muratli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu