Haber

Çin ve Brezilya Dışişleri Bakanları İkili İlişkileri Görüştü

YENİ DELHİ, 3 Mart (Xinhua) — Çin Dışişleri Bakanı Qin Gang ve Brezilyalı mevkidaşı Mauro Vieira Perşembe günü Hindistan’ın Yeni Delhi kentinde bir araya geldi. Bakanlar, ikili ilişkilerin geliştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundular ve bir sonraki üst düzey temasların hazırlıklarını ele aldılar.

Görüşme, G20’nin bu yıl dönem başkanlığını yürüten Hindistan’ın başkentinde 1-2 Mart tarihlerinde düzenlenen G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı sırasında gerçekleşti.

İkili görüşmede Qin, Çin tarafının Brezilya ile siyasi karşılıklı güveni artıracağını, avantajlı alanlarda işbirliğini ilerleteceğini, ayrıca teknik yenilik, yeşil kalkınma ve dijital ekonomigibi gelişmekte olan alanlarda işbirliğini genişletmeyi beklediğini ifade etti.

Çin bakanı, her iki ülkeyi kapsamlı stratejik ortaklıklarını yeni seviyelere yükseltmek için çaba göstermeye, önde gelen gelişmekte olan ülkeler arasında eşitlik ve kazan-kazan işbirliğine ilişkin olumlu bir bildiri göndermeye ve küresel barış, istikrar, kalkınma ve kalkınmaya güçlü bir ivme kazandırmaya davet etti. refah.

Vieira ise Brezilya’nın Çin ile ilişkilerine büyük önem verdiğini belirterek, ikili iş birliğinin olanaklar ve potansiyelle dolu olduğunu vurguladı.

Vieira, Brezilya’nın ikili işbirliğini daha başarılı sonuçlara ulaşmak için teşvik etmek amacıyla Çin tarafıyla işbirliğini hızlandırmayı dört gözle beklediğini ve böylece ikili ilişkilerin geliştirilmesi için sağlam bir temel oluşturduğunu sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu