Haber

Evlat edinme nöbetindeki aile sayısı 352 oldu

Nöbetteki ailelerin direnişi sürüyor…

3 Eylül 2019’da başlayan evlat edinme nöbeti birçok aileye umut verdi ve şehirlere sıçradı.

Çocuklarının PKK terör örgütü tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, il binası önünde yaz kış beklemeye devam ediyor.

Çocuklarını burada ‘teslim olmaya’ davet eden ailelerin direnişi 1243. gününe ulaştı.

Aile sayısı 352 oldu

Öte yandan bugün itibariyle nöbetteki aile sayısı 1 ailenin daha katılımıyla 352’ye yükseldi.

2014 yılında 19 yaşında kandırılarak dağa götürülen Zahit için İstanbul’dan gelen anne Zekiye ve kardeşi Dilan Polat da oturma eylemine katıldı.

Anne Zekiye Polat, Kürtçe yaptığı açıklamada, çocuğu olmadan evine dönmeyeceğini söyledi.

“Sonuna kadar senin için savaşacağım”

Polat, oğlunu çok özlediğini belirterek, ” seni bekliyorum oğlum Baban hasta. Bizi yalnız bırakma, gel. Senin için sonuna kadar savaşacağım. Ben senin yolunu arıyorum.”dedim.

Dilan Polat da ağabeyinin HDP’liler tarafından kandırılarak dağa götürüldüğünü belirterek, ağabeyinin güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulundu.

“HDP yardım kampanyası başlattı”

Oğlu Özkan için harekete geçen baba Süleyman Aydın, aileler adına yaptığı açıklamada, çocukları için gece gündüz, kar kış, mücadele verdiklerini söyledi.

Anayasa Mahkemesi’nin tedbir olarak HDP’nin hazine yardımı hesabına bloke kararı verdiğini belirten Aydın, HDP’nin şimdi de yardım kampanyası başlattığını söyledi.

“HDP’nin derhal kapatılmasını istiyoruz”

Aydın dedi ki:

“Bu yardım kampanyasından kazandıkları parayla çocuklarımızı tekrar terör örgütüne göndermek istiyorlar. Bu parayı terör örgütüne gönderecekler, terör örgütü yine silaha sarılıp devletimizi, çocuklarımızı, güvenliğimizi vuracak.” Yıllardır milletin kanını döken bu terör örgütüne bel bağlayan bu hainlere, bu partiye para verilmiyor. İçimizi rahatlatmak istiyorsanız HDP’nin bir an önce kapatılmasını istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu