Haber

Gölbaşı Kent Konseyi’nden İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına tepki

Gölbaşı Belediye Meclisi, İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasını ortak açıklamayla kınadı.

Meclisin Şubat ayındaki ikinci oturumuna Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlık etti.

Oturum öncesi meclisteki tüm partilerin ortak kararıyla Rasmus Paludan adlı siyasetçinin Türkiye’nin İsveç’teki Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakması kınandı.

31 meclis üyesinin yayınladığı ortak bildiride şu sözler yer aldı;

“İsveç yönetiminin soysuz bir Danimarkalı siyasetçiye Stockholm’deki Türk Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakmasına izin vermesi sadece bir skandal değil, barbarlığın ve vandallığın açık bir göstergesi ve somut örneğidir. Kuran’ın yakılmasına izin verilmesi sadece bir skandal değildir. En azından ateş yakmak kadar iğrenç ve ilkel bir rezalettir.İsveç hükümetini ve mukaddeslerimize el uzatan, dönem dönem baskınlar düzenleyen, Türk ve İslam düşmanlığında sınır tanımayan provokatörleri kınıyoruz.Hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Müslümanları hedef alan ve mukaddes değerlerimizi aşağılayan bu İslam karşıtı kışkırtıcı eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesi gerektiğini çünkü bu bir nefret suçudur. Avrupa’da İslamofobi, ırkçı, ayrımcı hareketler ve terör örgütleri İsveç makamlarını bu nefret suçunun failleri hakkında gerekli adımları atmaya ve gerekli önlemleri almaya çağırıyoruz. tüm ülkelere ve uluslararası kuruluşlara karşı gerekli eylemler. İslamofobiye karşı örgütler. Sizleri dayanışma içinde somut önlemler almaya davet ediyoruz.”

Ayrıca Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek liderliğinde, Gölbaşı’nda ikamet eden yaklaşık 2 bin yardıma muhtaç aileye Belediye Sosyal Yardım ve Hizmet Yönetmeliği uyarınca 500 TL nakdi doğalgaz yardımı yapılması konusu görüşüldü. .

Gölbaşı Belediyesi’nin hazırladığı belediye başkanlığı yazısı, Belediye Meclisi’nde oybirliğiyle kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu