Haber

Kınık’ta çıkan orman yangınına havadan müdahale

Kınık’ta çıkan orman yangınına havadan müdahale

İZMİR – İzmir’in Kınık ilçesinde çıkan ve tedbir olarak 3 mahallenin boşaltıldığı orman yangını saat 17’ye girerken helikopterler gün ışığıyla havalanarak yangını yeniden söndürme çalışmalarına başladı.

Yangın, dün saat 14.13 sıralarında İbrahimağa Mahallesi’ndeki ormanlık alanda meydana geldi. İlk müdahalenin saat 14.28’de yapıldığı yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri havadan ve karadan müdahale etmeye başladı. Yangınla mücadele kapsamında ekipler, alevlere 7 uçak, 7 askeri helikopter olmak üzere toplam 19 helikopter, 34 su deposu, 13 su ikmal aracı, 6 iş makinesi ve 7 ilk müdahale aracıyla müdahale ederken, uçaklar ise ve helikopterler hava karardıktan sonra bölgeyi terk etti. Alevlerle uğraşma 600 işçinin katılımıyla yerden müdahale kesintisiz devam etti.

Önlem olarak 3 mahalle boşaltıldı.

Bölgedeki Balaban, Çiftlik ve Karatekeli mahallelerinin tedbir amaçlı boşaltıldığı aktarılırken, yangının saman sıkıştırmak için kullanılan balya makinesinin alev alması ve alevlerin ağaçlara sıçraması sonucu çıktığı iddia edildi.

Helikopterler yeniden havalandı

Gece boyunca uçaklar, gün ağarırken yer gruplarının çabalarına alevlerle katıldı. 17. saatte girdiğimiz yangında havalanan helikopterler alevleri söndürmek için yeniden çalışmaya başladı. Bölgede çalışmalar devam ediyor.

caycumaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu