Haber

Yenişehir Belediyesi ve eczacı odalarından sahra eczanelerine destek

Mersin Yenişehir Belediyesi ve Mersin Eczacı Odası iş birliğiyle hazırlanan ilaç taşıyan iki araç deprem bölgesindeki sahra eczanelerine gönderildi. Yenişehir Belediyesi tarafından kurulan Yardım Depolama Merkezine yüklenen araçlar Kahramanmaraş ve Hatay’a ulaştı.

Deprem felaketinin yaralarını sarmak için büyük bir seferberlik ile çalışmalarını sürdüren Yenişehir Belediyesi, Mersin’de depremzedelere ve afet bölgesine desteğini sürdürüyor. Yenişehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde kurduğu Yardım Depolama Merkezi’ne Türkiye’nin farklı şehirlerinden malzeme gönderen Yenişehir Belediyesi, Mersin’deki depremzedelere yardım ulaştırıyor, ihtiyaç halinde bölgeye gönderiyor. Yenişehir Belediyesi’nin yaptığı yardımlara belediyeler ve sivil toplum kuruluşları da destek veriyor. Mersin Eczacı Odası ve Türkiye’deki birçok eczacı odasının tedarik ettiği ilaçlar, Yenişehir Belediyesi aracılığıyla Kahramanmaraş ve Hatay’da kurulan sahra eczanelerine gönderildi.

“Yaralara merhem olmak için hep birlikte çalışıyoruz.”

Sahra eczanelerinin önemine dikkat çeken ve aynı zamanda eczacı olan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, şunları söyledi: “Bölgedeki vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmak için hep birlikte çalışıyoruz. Türkiye’nin farklı illerinden Mersin Eczacı Odamıza gönderilen ilaçları Yardım Depomuzda tasnif ettik. Uyuşturucu taşıyan iki tırımız dün gece yola çıkarak bugün Kahramanmaraş ve Hatay’a ulaştı. Sahra eczaneleri çok değerli bir rol oynamaktadır. Mersin’den sağladığımız destekle vatandaşlarımıza daha aktif bir hizmet sunulacak. Oda Liderimiz Özgün Sağır’a ve tüm eczacı arkadaşlarıma destekleri için teşekkür ederim.”dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-toroslar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu