Ekonomi

Lodos balık tezgahlarını vurdu, fiyatlar fırladı

Lodos, İstanbul’daki balık tezgahlarını olumsuz etkiledi. Balıkçıların denize çıkamaması nedeniyle balıkta düşüş yaşandı ve fiyatlar fırladı.

Marmara Denizi’nde etkili olan güneybatı, balık tezgahlarını vurdu. Balıkçılar fırtına nedeniyle balığa çıkmayınca tezgahlar boş kaldı. Bu nedenle balık fiyatlarında geçen haftaya göre gözle görülür bir artış yaşandı. Pazarın en ucuzu olan hamsinin kilosu önceki hafta 40-50 TL’den satılırken şimdi 80 TL’ye, bir zinekop 150 TL’ye çıktı. Balıkçılar, güneybatı köşesinin bitmesiyle birlikte tezgahların eski haline döneceğini ve fiyatların düşeceğini söyledi.

“Lodos biterse fiyatlar düşer”

Lodos nedeniyle balıkçıların ava çıkmadığını belirten Balıkçı Muharrem Arduç, “Lodos’tan gelen balıklar az gelmeye başladı. Aynı zamanda fiyatlarda artış var. Ortalama balık fiyat geçen haftaya göre 30 TL Lodos bitince balıklar gelmeye başlıyor fiyatlar düşüyor Geçen hafta hamsinin ağırlığı 40 lira -Eskiden 50 TL’den satıyorduk şimdi 80 TL. Çinekop’u 60-70 TL’den satardık şimdi 150 TL’ye Çipura levrek 130 TL’ye satıyoruz Şu anda tezgahtaki en ucuz balık hamsi “Fiyatlar biraz daha düşük” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu