Haber

Rize Devlet Hastanesi’nde Düşman Gruplar Arasında Çatışma

Düşmanlığın Ortasında Bir Çatışma Çıktı

Rize Devlet Hastanesi Acil Servis’te 1 polis, 1 jandarma, 1 sağlık çalışanı ve 2 kişinin yaralandığı olayın husumetli iki grup arasında çıkan silahlı çatışmadan kaynaklandığı ortaya çıktı. Aralarında husumet bulunan MSZ ile M.Ç., geçtiğimiz hafta kentte çıkan bıçaklı kavganın ardından hastanede karşı karşıya gelince tartışma çıktı. Kavgaya dönüşen olayda M.Ç. da cevap verdi. Silahların arka arkaya ateşlenmesiyle hastanede panik ve tedirginlik yaşanırken, M.Ç. ve arkadaşı YEÖ. olaya müdahale eden hastane polisi, EE jandarma uzman çavuş Ş.Ş. ve sağlık görevlisi FH yaralandı. Tedaviye alınan yaralılardan MC ve YÖ.

Olayın ardından yakalanan MSZ’nin sorgusu sürerken, Rize Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı, İl Sağlık Müdürü Mustafa Zirve, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ve İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Güngör de hastaneye gelerek incelemelerde bulundu. .

VALİDEN AÇIKLAMA

Çatışmayla ilgili açıklama yapan Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı, sağlık çalışanı, polis ve jandarma görevlilerinin hayati tehlikesinin bulunmadığını bildirdi. Olayın, husumet ortasında karşılıklı çatışma sonucu çıktığını ifade eden Sarı, “Hastanemizin acil servisinde husumet olduğunu düşündüğümüz vatandaşlar önce sözlü olarak tartışmaya başladı. Bu daha sonra silahlı çatışmaya dönüştü. jandarma uzman çavuş ve hastanede görev yapan bir polis memuru mesleki sorumlulukları gereği şahıslar arasında tartışma çıkarmış, bu süreçte bir astsubay ve polis memurumuz ayaklarından yaralanmıştır. Yaralıların sağlık müdürlüğümüz ve doktorlarımızın koordinasyonunda tedavileri devam ediyor. Çok şükür hayati tehlikesi yok. Olayla ilgili zanlılardan biri Eğitim ve Araştırma Hastanemizde müdahale ediliyor. Diğer zanlılarla birlikte gözaltına alındı. güvenlik gruplarımız tarafından bir kabahat aracı. Başsavcılığımız tarafından süreç başlatılmıştır. Meslektaşlarımıza ve ailelerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

10’DAN FAZLA BOŞ Kovan Bulundu

Bu arada olay yeri inceleme ekiplerince 10’dan fazla boş kovan tespit edildiği, kesintili inceleme hizmeti verilen acil servisin, yapılacak inceleme ve soruşturmanın ardından tekrar açılacağı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu