Haber

Karaman’da Kayıp Şahıs İçin Arama Kurtarma Çalışması Başladı

Karaman’da kayıp şahıs için arama kurtarma çalışması başlatıldı

KARAMAN – Karaman’da dünden beri kendisinden haber alınamayan zihinsel engelli kişi için arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Karaman’ın Sarıveliler ilçesine bağlı Dumlugöze köyünde oturan 26 yaşındaki Kerim Taşardı, dün sabah saat 07.00 sıralarında ailesinin haberi olmadan evinden ayrıldı. Bir süre sonra Taşardı’nın evde olmadığını anlayan ailesi, jandarmaya giderek kayıp başvurusunda bulundu. Bunun üzerine arama başlatan jandarma ekipleri herhangi bir sonuç alamayınca Karaman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden yardım istendi. İhbarı alan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, arama kurtarma çalışmalarını hızlı bir şekilde yürütmek üzere bölgeye 4 kişilik uzman ekip gönderdi. Bugün erken saatlerde köye ulaşan grup, jandarma ve köylülerle birlikte hemen kayıp olan Taşardı’yı aramaya başladı. Şu ana kadar herhangi bir sonuç alamayan ekipler, havadan insansız hava araçlarıyla arama çalışmalarına devam ediyor. Karaman İl Jandarma Komutanlığına ait takip ve arama köpeğinin arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere bölgeye gönderildiği bildirildi.

Bu arada kayıp olarak aranan zihinsel engelli Kerim Taşardı’nın daha önce de bu halde defalarca ortadan kaybolduğu iddia edildi.

cay-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu